Sorgulama İşlemleri
Sorgulama İşlemleri

Eylül 2017
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kategoriler


TC Kimlik Numarası ile SSK Gün Sorgulama

Sorgulama İşlemleriSorgulama İşlemleri

Ülkemizde artık her resmi işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz SSK ile ilgili tüm işlemelerimizi de web üzerinden yapabilme imkanına sahibiz. TC Kimlik Numarası ile SSK Gün Sorgulama işlemini de kolaylıkla yapabiliriz.

SGK sorgulama yani SGK hizmet dökümünü çıkarma işlemi sizin sigorta bilgilerinizin ayrıntılarının olduğu bir dökümdür. Sigorta bilgilerinize ulaşmak ve sigorta prim ve gün sayınızı görmek için 4A Sgk Hizmet dökümünüzü de artık sorgulatabilirsiniz. SGK sorgulamanızı iki farklı şekilde yapabilmeniz mümkün birincisi şifre olmadan giriş yöntemiyle diğeri ise e-devlet şifrenizle e-devlet uygulama portalına girerek  şifresiz olarak sorgulama yapmak için şifresiz E-SGM Hizmet sorgulama için E-Sgm ekranına giriniz ve bu sayfaya girince TC kimlik numarası, uyruğunuz, cilt numaranız, doğum yılınız ve doğduğunuz yerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

SGK Primlerinizi Sorgulama Nedir?

SGK Primlerinizi Sorgulama Nedir?

4-A SGK Hizmet dökümü başka bir deyişle SGK Primlerinizi sorgulama ise çalıştığınız işyerlerinde hangi tarihler arasında priminiz yatırılmış ne kadar yatırılmış değiştirdiğiniz işyerleriniz gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.SGK sorgula sisteminde SSK Hizmet dökümü almak için TC kimlik numarası ile sorgulama yaparak aynı işlemleri uyguluyorsunuz ve tüm bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu işlemleri kolaylıkla bu ekrandan yaparken TC vatandaşı olmayanlar ise önce uyruklarını sonrasında ise ikamet tezkerelerini girip sorgulama ekranındaki güvenlik kodunu ekrana yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

E-devlet uygulaması üzerinden SSK Hizmet ve gün sorgulamasını yapmak için TC kimlik numaranız ve PTT aldığınız e-devlet şifrenizle Turkiyegov.tr sitesine giriş yapabilirsiniz ve site üzerinden 4-A SSK Hizmet dökümü bölümüne girerek tüm nüfus cüzdanı bilgilerinizi girerek aynı sorgulamayı yapabilir ve hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.

İster e-devlet üzerinden ister SGK’nın kendi internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numarası ile kolaylıkla tüm çalışma ve sigortalı olduğunuz gün sayılarını ve primlerinizi öğrenebilirsiniz. Devletin tüm resmi uygulamaları artık bir tıkla web siteleri üzerinden yapılabiliyor TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi bildiğiniz takdirde kolaylıkla resmi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz amacıyla oluşturulan bu sistem sayesinde artık SGK önünde kuyrukta beklemeyeceksiniz.

Comments 0
There are currently no comments.