Sorgulama İşlemleri
Sorgulama İşlemleri

Eylül 2017
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kategoriler


Plakadan Borç Sorgulama İşlemleri

Sorgulama İşlemleriSorgulama İşlemleri

Plakadan borç sorgulama işlemi nasıl yapılır aracınızın herhangi bir trafik cezasının olup olmadığının öğrenilmesi işlemidir. Aracınıza ait bir trafik cezasının olup olmadığını Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Trafik sorgu sayfasına girerek veya e-devlet şifrenizi kullanarak e-devlet uygulama portalından öğrenebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik sorgu sayfasına girdiğinizde TC Kimlik no ve doğum yılınızı girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz bu kadar basit artık gelinen noktada araç sahipleri evlerine gönderilen posta ile değil plaka borç sorgulama uygulamalarıyla internetten veya sms yoluyla öğrenebiliyorlar.

Plakadan Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-devlet

 

Turkiye.gov.tr adresinden plaka borç sorgulama işlemi ise bazı adımlar gerektiriyor, öncelikle e-devlet şifrenizle Turkiye.gov.tr adresine giriş yapın sonrasında sırasıyla

-E-Hizmetler bölümüne giriş yapınız.

-Sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasının altındaki Araç Plakasına yazılan ceza sorgulama sekmesini tıklayın.

-Araç plakadan ceza sorgulama için e-devlet sitesindeki arama portalına da yazarak bulabilirsiniz.

-Bu işlemleri yaptırdıktan sonra adınıza ait son bir yıl içinde yazılmış herhangi bir trafik cezası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

-Eğer adınıza kayıtlı herhangi bir trafik cezası yok ise karşınıza son 1 yıl içinde adınıza kayıtlı araç plakasına yazılı herhangi bir ceza bulunamadı uyarısı karşınıza çıkacak.

Ceza bilgilerinizi gördüğünüz sayfada ayrıca cezaya ait detaylı bilgi almak istiyorsanız detay sekmesine tıklayarak ceza ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anayasa mahkemesinin almış olduğu karar gereğince plakaya ceza yazma dönemi bitti sananlar yanılıyor plakaya yazılan cezalarda yanlış plakalara yazılan cezalar sebebiyle farklı araç sahiplerine ceza yazılabiliyor bunla ilgili aksaklıklar geçmişte görülmüştü bu sebeplerden ötürü plaka borç sorgulama işlemini yapmak ve bilmek çok önemli araç sahipleri mutlaka bu uygulamayı öğrenmeli ve sık sık sorgulama yaparak bu tür hataların önüne geçmeleri gerekir.

Plaka borç sorgulama işlemi eskiye nazaran aracına ceza kesilen araç sahiplerinin bir sürprizle karşılaşmalarının önüne geçmek için yapılmış bir uygulama ve basit ve kullanışlı E-devlet şifrenizle her işlemi yapabileceğiniz gibi plaka borç sorgulama işlemini de yapabilirsiniz e-devlet uygulamaları vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için ortaya çıkarılan bir proje ve kullanışlı.

Comments 0
There are currently no comments.