Sorgulama İşlemleri
Sorgulama İşlemleri

Eylül 2017
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kategoriler


Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulama

Sorgulama İşlemleriSorgulama İşlemleri

Öğrenim kredisi borcu sorgulama işlemi son bursunuzu aldıktan sonra hesaplanmaya alınarak sorgulanabilir. Yani öğrenci öğrenim kredisi alırken borcunuzu sorgulayamazsınız. Kredi bitiminde borç hesaplanır ve öğrenim kredisi borcu sorgulama işlemi ile borç sorgulanır. Öğrenim kredisi borcu sorgulama işlemini internet üzerinden iki farklı şekilde yapabilirsiniz. İki farklı yöntem ile de bu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

KYK’nın Sitesi ile Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK sitesi ile öğrenim kredisi borç sorgulama işlemi için yazının devamında yer alan linke tıklayınız. Açılan sekmede T.C. kimlik numaranızı ve resimde yer alan güvenlik kodunu giriniz. Bilgileri girdikten sonra aynı sekme üzerinde yer alan “Ara” butonuna tıklayınız. Kimlik bilgileriniz ile öğrenim kredisi borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

KYK’nın Sitesi İle Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sitesi İle Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sitesi ile öğrenim kredisi borç sorgulama işlemi için yazının sonunda yer alan linke tıklayınız. Açılan sekmede resimde de belirtmiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Önünüze gelen sekmede ilgili butonlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Bilgilerinizi girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet sitesi ile öğrenim kredisi borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Sitesi İle Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama İşleminden Sonra Yapmanız Gerekenler

Öğrenim kredisi borç sorgulama işleminizden sonra web sitemiz üzerinden veya KYK üzerinden yayınlanan borç aflarına, taksitlendirmelere yönelik duyurular var mı kontrol ediniz. Sorgulamaİşlemleri.com ailesi olarak bizim size önerimiz borcunuzu taksitlendirerek beklemeden ödemeye başlamanızdır. Ödemezseniz de bir memuriyet hayatına başladığınızda maaşınız üzerinden o zamanki taksit tutarlarının kesilme olasılığı da bulunmaktadır. Şu anda Gelir İdaresi Başkanlığının başlattığı yapılandırma işlemi aşağıda anlatılmıştır. Öğrenim kredisi borcunuz Haziran 2016 tarihinden önceye aitse yapılandırabilirsiniz.

Öğrenim Kredisi Borç Yapılandırma

Yasaya göre 30 Haziran’dan önce tahakkuk etmiş “YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi alacakları” yeniden yapılandırılabilecek. Tabii sadece öğrenim kredisi değil; belediye ve SGK alacakları, karayolu geçiş ücreti, seçim, askerlik, nüfus ücretleri, gecikme faizleri, vergiler ve vergi cezaları da yapılandırılabilecek. Bunun için yapmanız gereken E-Devlet üzerinden Online Vergi Dairesine girmek.

Comments 0
There are currently no comments.