Sorgulama İşlemleri
Sorgulama İşlemleri

Eylül 2017
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kategoriler


KYK KREDİ SORGULAMA

Sorgulama İşlemleriSorgulama İşlemleri

KYK tarafından verilen iki çeşit kredi bulunmaktadır. Bunlar öğrenim kredisi ve katkı kredisidir. Öğrenim kredisi öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla öğrenimi süresinde verilen zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Katkı kredisi öğrencileri devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı verilen kredidir.

KYK kredi sorgulama işleminizi internet üzerinden iki farklı sistem ile yapabilirsiniz. Dilerseniz KYK’nın resmi sistemi üzerinden dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

KYK’nın Resmi Sistemi Üzerinden KYK Kredi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK’nın resmi sitesi üzerinden kredi sorgulama işleminiz için aşağıda yer alan linke tıklayınız. Açılan sekmede T.C. kimlik numaranızı veya kredi numaranızı, resimdeki işlem kodunu giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Ara” butonuna tıklayınız. Kredi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. İşlemi yapamıyorsanız 444 19 61 numaralı telefon ile yardım alabilirsiniz.

kykkredisorgulama

KYK’nın Resmi Sistemi İle KYK Kredi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

E-Devlet Sistemi Üzerinden KYK Kredi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden KYK kredi sorgulama işlemi katkı kredisi ve öğrenim kredisi olarak iki farklı bağlantı adresi üzerinden yapılmaktadır. Bunun için bursunuzun çeşidini seçerek aşağıda yer alan linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak işleme devam ediniz.

kimlikdogrulamasistemi

İşleminizin devamında önünüze gelen ekranda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra resimde gösterdiğimiz kutucuğa yani “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Kredi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

edevlet

E-Devlet Sistemi Üzerinden Öğrenim KYK Kredi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Katkı KYK Kredi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

Comments 0
There are currently no comments.